Čajový lupen‎ > ‎

Čaje černé

DARJEELING FIRST FLUSH
V drsném horském klimatu Himálaje, v oblasti Dárdžílingu, se první jarní sklizeň čaje od března do konce dubna nazývá First Flush. U tohoto čaje je především ceněna jeho květinová vůně. Do Dobré čajovny jej nakupujeme přímo u produkční firmy a poté přepravujeme letecky. Díky tomu se do Vašeho šálu dostává čaj, který je zaručeně čerstvý. V nabídce toliko do vyčerpání zásob.

DARJEELING SECOND FLUSH
Druhá sklizeň čajových lístků probíhá těsně před obdobím dešťů, od konce května necelých 50 dní. Tyto čaje jsou pro svoji chuťovou kvalitu a úžasnou vyzrálost srovnávány s věhlasem vín z Bordeaux. Nabízení zástupci byli velice pečlivě vybíráni již vytříbenými jazýčky milcovskými za účasti čajových živnostníků vícerých. Drobnější zelenožluté lístky s příměsí tmavých tipsů. V nabídce toliko do vyčerpání zásob.

DARJEELING HIMÁLAJ
Indický čistý vysokohorský černý čaj, ručně sbíraný na jižních svazích Himálaje v Západním Bengálsku. Jedná se zpravidla o podzimní sklizeň, jež vyznačuje se vyrovnaností barvy nálevu, chuti i aróma. Doporučujeme k zahnání žízně.

RIZE CAY
Ačkoli se na severovýchodě Turecka, na úpatí Pontských hor pěstuje teprve krátce (první plantáž zde vznikla až za 2. světové války), získal si tento čaj svůj nezaměnitelný charakter a velikou popularitu. Znamenitý k popíjení při vodní dýmce. Červený, silně aromatický, jemně drcený čaj. Při dodržení tradičního postupu přípravy je ve sklence temně červenohnědý, chuti mírně nasládlé s podmaňujícími vlastnostmi. Podává se v turecké konvici se sklenkou. Tento čaj se pije slazený.

ANTU DADA ILAM
Na jižních svazích majestátního Himálaje takřka „přes kopec“ od věhlasného Darjeelingu podařilo se usilovným nepálským plantážníkům i bez britských koloniálních zkušeností přivésti na světlo čajového světa plnohodnotný černý čaj vysokohorského typu. Hnědo-zelené stejnoměrně svinuté lístky s vysokým obsahem stříbrných tipsů, plné vůně a chuti decentně svíravé.

NEPAL KANYAM
Čaj z mystické krajiny himálajských velehor z oblasti Kanyam. Ambiciosní representant produkce nově se formující mladé generace nepálských plantážníků. Vhodný pro rozpomínání.

ASSAM BRÁHMAPUTRA
Indický černý čaj z údolní oblasti plantáží na březích magické řeky Brahmaputry. Objevili jej bratři Bruceovi takřka před 170 lety. Tento čaj byl vyšlechtěn z divoké odrůdy čajovníku později nazvaného Thea Aassamica. Letošní ovšem zásilka vyniká mimořádnou čerstvostí a znamenitou jiskrou v chuti. Hnědočerný lístek s obsahem světlých tipsů, stejnoměrně svinutý do půlměsíčku. V šálu temně červeno-hnědý nálev sytého aróma a vydatné chuti. Vhodný před dalekou cestou.

NILGIRI ŠIVA
Na jihozápadě země indické, v oblasti Modrých hor - Nilgiri, rodí se pod přísným dohledem Boha Šivy, znamenitě osvěžující čaj vysokohorského typu, jenž vyznačuje se světlým oranžovo-hnědým nálevem a velejemnou vůní.

KENIA FOP
Čaj z divoce černé rovníkové oblasti Afriky, temný v šálu i v chuti. Pro milovníky žhavého slunce, hrochů a copánků.

EARL GREY
Černý čaj, ovoněný bergamotovou silicí.

CEYLON ADAM´S PEAK
Černý vysokohorský listový čaj z oblasti Nuwara Eliya, konkrétně ze zahrad Labookelie. Znamenitý, plně aromatický čaj, rozkošný v nálevu, vykreslující křivky zahrad, jež rozpínají se pod vrcholky hor Samanalakande. Je vhodný pro běžné odpolední čajové dýchánky.

CEYLON TIGER RIVER
Znamenitý, plně aromatický listový takzvaně nízkohorský čaj z oblasti Kandy na čarokrásném ostrově Srí Lanka. Vydatný v šálu, podobající se čaji ásamského typu. Vhodný pro osamělé pijáky čaje.

ASSAM CTC - KUNDALIMUKH
Indický černý čaj z údolní oblasti plantáží na březích magické řeky Brahmaputry. Tento čaj byl vyšlechtěn z divoké odrůdy čajovníku, později nazvaného Thea Aassamica. Jedná se na našem trhu o prvního zástupce indických tzv. nížinných čajů, vyráběných moderní metodou CTC - Crushing (drcení), Tearing (trhání) & Curling (rolování). Tato metoda dává vyniknouti vydatné až živočišné vůni a syté dřevové chuti. Doporučujeme píti před divokou nocí.

RIZE LAMPA
Velká sklenice tureckého čaje

RIZE PANÁK
Malá sklenka tureckého čaje

CEYLON MOSLIM TEA
Převažující část produkce čaje ze Srí Lanky jsou čaje zlomkové, které jsou určeny pro země s uzákoněným státním muslimským vyznáním. Podáváme tradičním způsobem do sklenky (0,1) s cukrem.
Comments