Čajový lupen‎ > ‎

Modrozelené čaje

Čaje, u kterých proběhl proces tzv. fermentace částečně.

TIE GUAN YIN CHA SUPERGRADE - Železná bohyně milosrdenství
Nejznamenitější sorta v nejvyšší kategorii mezi polozelenými čaji, proslulý produkt provincie Fujian. Vhodný k popíjení před výstupem na solitérní horu. List masivní, temně zeleno-modrý až zeleno-hnědý, esovitě pokroucený. Výrazné aróma rozkvetlých mandarínkových sadů.

DA HONG PAO - Velké šarlatové roucho
Král severofujianských oolongů z pohoří Wuishan. Legenda praví, že vysoký soudní úředník jednoho dne, vyléčen z chronické choroby pravidelným pitím tohoto čaje, přikryl jeden z keříků svým pláštěm coby výraz díků. Odtud i název. Čaj typický vyšším stupněm fermentace, podmanivou vůní a mohutným „aftertastem“.

FENG HUANG DAN CONG
Jedinečný čaj ze zahrad jihočínsképrovincie Quangdong - mimořádně dlouhý hnědavě zelený list lehce spirálovitě zakroucený vydá v šálu jiskřivě oranžový nálev chuti medovité, s výraznou vůní květů orchidejí a gardénií. V nálevech mnohých vůně i chuť nekonečně se vyvíjejí…

HUANG JIN GUI - Zlatý skořicovník
First Flush mezi oolongy. Osobním výběrem na místě podařilo se ekspedici Dobré čajovny do jižním Fujianu zajistiti znamenitý oolong z jarní sklizně, typický drobnějším lístkem, svěží vůní a nižším stupněm fermentace.

BAI HAO - FORMOSA FANCY OOLONG - Bílý vlas
Tchajwanský originál! Nejvyšší třída částečně fermentovaného čaje fujianského typu, vyznačujícího se vyšším stupněm fermentace a převysokým obsahem bílých vrcholových tipsů. Vhodný ku vzpomínání na Krásku východu.

TUNG TING - FORMOSA JADE OOLONG - Zamrzlý vrcholek
Tchajwanský originál! Věhlasný nepatrně fermentovaný čaj, který je specielní nožní metodou za vlhka sežmoulán do malinkých nepravidelných oválků. Spolkem milců čaje directně z úbočí bájemi opředené hory Tung Ting přivezený. Vhodný ku rozjímání, když stíny se prodlužují.

BAO ZHONG - FORMOSA POUCHONG
Velmi jemně fermentovaný čaj z čajovníku fujianského typu, dlouhými úzkými listy typický. Po velmi krátké fermentaci zabalen do bavlněného papíru a sušen pečením jest. Odtud také jeho název, jenž v překladu „Balená odrůda” znamená. Vhodný k popíjení, když bouře odeznívá.

SHUI XIAN CHA - Vodní víla
Vyšší třída čaje typu oolong, zpracovaného ze stejnojmenné variety na jihu Číny. Vhodný k popíjení, když při myšlení jsme vyrušeni. Masivnější listy tmavě zelenohnědé, esovitě pokroucené. Povzbuzující nápoj lahodné chuti, evokující příjemnou sladkost v ústech, výrazného aróma.

SE ZHONG
Vybraná komposice modrozelených čajů z jižní oblasti provincie Fujian „Min Nan" zvané, rodných bratrů to slovutného čaje Tie Guan Yin. Barevnost chuti ovoněním kvítky rozličnými (skořicovník, pepřovník…) pak umocněna jest. Odtud i název, v překladu "barevnou odrůdu” značící.

WU LONG CHA - Černý drak
Bez další specifikace se jedná o standardní sortu z produkce provincie Fujian, proslulé především věhlasnými typy polozelených čajů. Vhodný k popíjení při večerních rozhovorech. Tmavě zelenohnědý nestejnoměrný list, esovitě pokroucený. Nálev chuti sladkotrpké s vůní žitného chleba.
Comments