Čajový lupen‎ > ‎

Pokrmy k čaji

KUSKUS „VEGET“©
Tradiční arabské jídlo jehož základem je pšeničná krupice zvaná kuskus. V Dobré čajovně podáváme s fazolemi, kukuřicí, hráškem a oblohou z čerstvé zeleniny – ochucený arabským kořením, zátharem a panenským olivovým olejem. Jídlo vhodné pro vegetariány. Porce včetně oblohy cca 250 g.

KUSKUS „PAŠÁK“©
Balkánsko-anatolská varieta téhož: V Dobré čajovně® podáváme s balkánským sýrem, tvarohovým sýrem, řeckými olivami, fazolemi,kukuřicí, hráškem a oblohou z čerstvé zeleniny – ochucený arabským kořením,zátharem a panenským olivovým olejem. Jídlo vhodné pro vegetariány. Porce včetně oblohy cca 250 g.

KUSKUS „CASABLANCA“©
Sladký kuskus s kanovaným ovocem a kokosovými plátky, doplněný mandarinkami, oříšky a zalitý pomeračo-skořicovým sirupem. Porce celková cca 250 g.

BABA GHANOUGE
Tradiční - v Arábii značně populární - pokrm vyrobený z lilku, sezamové omáčky, citronové šťávy a olivového oleje. Velmi vydatná a zdravá delikatesa. Podáváme s čerstvou zeleninou, řeckými olivami, libanonským kořením záthar, panenským olivovým olejem a arabským chlebem pita. Porce cca 150 g.

HOMMOS
Neméně tradiční arabská pochoutka z cizrny, sezamového krému, citrónu a olivového oleje. Podáváme s čerstvou zeleninou, řeckými olivami, panenským olivovým olejem, arabským kořením a pitou. Porce cca 150 gr.

PITA SE SÝREM
Arabský bílý chléb (placka pečená specielním způsobem tak, že se po nahřátí dá rozličně plniti) plněný balkánským sýrem, řeckými olivami a zátharem. Porce cca 150 gr.

PITA FRED
Arabský bílý chléb. Plněný zázvorovou marmeládou a skořicí, obohecen kandovaným zázvorem. Porce cca 110 gr.

PITA KUNÁFE
Je králem sladkých jídel rozšířených po celém světě arabském, původem však receptura palestinská. Pita je plněná sladkým sýrovým tvarohem, rozinkami a pomerančovým sirupem. Porce cca 110 gr.

PITA LIBANON
Arabský bílý chléb s libanonským kořením zátarem a panenským olivovým olejem. Porce cca 100 gr.

PITA SE SKOŘICÍ
Arabský bílý chléb na sladko – s rostlinným máslem a skořicí. Porce cca 100 gr.

PITA
Teplý arabský chléb ku přidání velkým jedlíkům. Porce cca 80 g.
Comments